ویروس سیستم

سلام استاد. یک سوال داشتم واقعا کلافه شدم. بت آنتی ویروس مشکل دارن نصب نمیکنم سیستم بعد چندماه از کلا نابود میشه. نصب میکنم کلی از فابل های منو خراب میکنه یا پاک میکنه. کلا یک چندماهی طول میکشه که مشتری گوشی میاره درایورها اوکی میشه دیگه سریع کار رو راه میندازم ولی باز ویندوز عوض میکنم برمیگردم خونه اول. میخواستم بدونم راهکاری داره و خود شما سیستم هایی که کار میکنید رو چجوری مدیریت میکنید؟

سلام جناب ملکی..

در درجه ی اول شما میتونید کاملا آنتی ویروسی که نصب میکنید رو مدیریت کنید مثلا فایل هایی تعمیراتی خودتون رو کلا در یک درایو یا پوشه خاص بریزید و برای برنامه تعریف کنید که اون پوشه یا درایو مدنظر رو اصلا اسکن نکنه و کاری باهاش نداشته باشه.. ولی در مجموع متاسفانه آنتی ویروس ها درک بالایی ندارند مثلا تفاوت ویروس و فایل کرکی رو متوجه نمیشند.. شما میتونید همین کاری که گفتم رو انجام بدین.. البته مشکلی که هست به خیلی از برنامه ها کلا گیر میده..

ما خودمون تو مغازه چندتا سیستم داریم که یک سیستم آنتی ویروس کلا نصب نیست ولی خیلی ملاحظه میکنیم یعنی نه فلش مشکوک نه سایت مشکوک و نه فایل مشکوکی میگیریم.. فایل هارو با سیستم های دیگه میگیریم و بعد از چک کردن به این سیستم منتقل میکنیم و اینجوری یک سیستم که کلا برای کارهای تخصصی استفاده میکنیم شاید سالی یکبار ویندوزش رو کلا عوض کنیم.. اگر چندتا سیستم دارین میتونید به این شکل هم استفاده کنید..

موفق باشید